Наш сайт використовує кукі файли

Як правильно вибрати і носити футбольні щитки>
30.09.2021
3662

Як правильно вибрати і носити футбольні щитки

Навігація по статті

  • З чого зроблені футбольні щитки?
  • Види футбольних щитків
  • Як підібрати ідеальний розмір футбольних щитків?
  • Вибір щитків в залежності від позиції на полі
  • Як правильно надягти і зафіксувати щитки?
  • Який догляд потрібен футбольним щитків?
  • Футбольні щитки - невід'ємна частина екіпіровки для професійної або аматорської гри. Кожен вид спорту по-своєму може бути травмонебезпечним, і футбол не є винятком. Саме тому важливо використовувати всі доступні елементи екіпіровки для запобігання травмуючих інцидентів.

    Без футбольних щитків жоден клуб не випустить гравців на поле, адже відсутність даного елементу форми може призвести до травм і розтяжінь, після яких гравцеві доведеться витратити час на відновлення і випасти з графіка тренувань.

    Великогомілкова кістка є однією з найбільш уразливих точок в футболі. Через близьке розташування до шкіри і відсутності амортизації у вигляді м'язів навколо, ця кістка найчастіше схильна до травм. Щоб уникнути проблем, гравці обов'язково надягають футбольні щитки під час інтенсивних матчів.


    З чого зроблені футбольні щитки?

    Найважливіша властивість футбольних щитків - поглинання енергії від сили удару, і захист від травмонебезпечних ситуацій. Екіпірування виготовляється в основному з синтетичних матеріалів:

    Скловолокно - легкий і міцний матеріал, зберігає оптимальну твердість

    Мікропориста гума - надлегкий матеріал, який поступається іншим в міцності

    Поліуретан - важкий, але дуже міцний матеріал, володіє кращими захисними властивостями

    Пластик - легкий і тонкий матеріал, однак не гарантує ідеальної міцності

    Існує ряд спеціальних технологій, що застосовуються для виготовлення міцних футбольних щитків. Одна з них - TraumaLite, дозволяє підвищити рівень поглинання ударної енергії до 80%.

    Зовнішня сторона щитка завжди складається з твердої панелі, яка приймає на себе основні удари. На внутрішній стороні щитки зазвичай оснащені м'яким матеріалом, який дозволяє зберегти комфорт і щільно прилягає до шкіри, амортизує зіткнення. Найчастіше, підкладка всередині виготовлена ​​з ЕВА (етилвинилацетата) або пеноматеріалів.

    Футбольні щитки повинні мати анатомічну форму, інакше вони будуть відкопилюватися і заважати футболістам під час гри. Також, майже завжди на щитках є вентиляційні отвори, які забезпечують правильну циркуляцію повітря.

    Види футбольних щитків

    Є всього два основних види щитків - з захистом голеностопу (облягаючі) і з захистом тільки гомілкової кістки (накладні).

    Перший вид забезпечує повноцінний захист для всіх важливих частин на нозі: ахіллового сухожилля, голеностопа і великогомілкової кістки. Ця конструкція складається із захисної пластини, нижньої частини і підкладки. Нижня частина виглядає як накладка, яка перекриває кісточку. Кріпиться даний вид щитків за допомогою лямки на п'яті і спеціальних кріплень у верхній частині ноги. Вам може здатися що ця конструкція дуже громіздка, і ви матимете рацію. Але коли молоді гравці виходять на поле з агресивними противниками, краще застерегти потенційні травми. Пластина для захисту гомілки та манжет можуть бути як знімною, так і вбудованою.

    Накладні щитки, мають більш легку конструкцію, але при цьому не гарантують високого рівня захисту. За фактом, вони є твердою пластиною, яка фіксується на нозі одним з варіантів: за допомогою спеціальних кріплень, тейп-стрічки, компресійної шкарпетки або футбольних гетр. На відміну від попереднього виду щитків, цей захищає тільки гомілки і користується набагато більшою популярністю серед гравців. Ця конструкція компактна і не доставляє особливого дискомфорту під час матчу, дозволяючи футболістам сконцентруватися на грі.

    Багато що залежить від того, наскільки правильно і точно ви підберете розмір футбольних щитків. Наприклад, якщо він буде малуватий, екіпірування не буде повністю закривати кістку і буде упиратися вам в ногу, заважаючи нормальному кровообігу. Якщо ж, навпаки, взяти на розмір більше - готуйтеся поправляти щитки кожні три секунди і перев'язувати тейп-стрічки знову і знову.


    Як підібрати ідеальний розмір футбольних щитків?

    Варто дуже усвідомлено підійти до вибору розміру ваших щитків. Футбольні щитки повинні щільно прилягати до ноги, при цьому не перетягуючи її і не завдаючи дискомфорт. В ідеалі, вони повинні добре сісти по нозі, не сповзати під час бігу і не заважати грі.

    Найчастіше, розмір на щитках вказується в міжнародно-стандартній сітці: від XS до XL. У той же час, не варто забувати що у кожного виробника розмір М може бути абсолютно різним, тому завжди важливо звірятися з таблицею розмірів.

    Підібрати собі розмір можна після того, як ви виміріяєте довжину частини ноги від п'яти до коліна. Щитки зазвичай займають десь три чверті від цієї довжини. Якщо вам складно зорієнтуватися в замірах, існує розмірна сітка, яка допоможе вам визначити розмір щитків в залежності від вашого зросту.

    Зріст, см                Розмір щитків

    140-150                           XS

    150-160                            S

    160-175                            M

    175-190                             L

    190+                                 XL

    Вибір щитків в залежності від позиції на полі

    Варто враховувати вашу позицію на полі, коли ви намагаєтеся підібрати для себе щитки. Матеріал і конструкція можуть відрізнятися для гравців з різними позіціями. Наприклад, воротарям не потрібні посилені захисні елементи так, як вони необхідні нападаючим і захисникам.

    Щитки для захисника

    Захисникам доводиться часто вступати в боротьбу за м'яч з сильним суперником, блокувати удари, виконувати підкати і без роздумів йти на конфронтацію. Для скорочення можливих ризиків, захисники вибирають важкі і міцні щитки з великою площею покриття і щільністю прилягання.

    Щитки для півзахисника

    Гра півзахисників завжди відрізняється легкістю і маневреністю, через що ці прудкі гравці підбирають футбольні щитки, які не будуть сковувати рухи і мати велику вагу. У кращому випадку - це середні за вагою щитки, які при цьому зберігають хорошу міцність.

    Щитки для нападника

    Нападники - найактивніші гравці, для яких дуже важлива спритність і легкість. Цим гравцям точно не підійдуть важкі щитки, адже тут в пріоритеті комфорт і швидкість пересувань.

    Щитки для воротаря

    У голкіперів рідко виникають ситуації, коли їм необхідний сильний захист передньої частини ніг. Їм не доводиться стикатися з іншими гравцями і діють вони лише в обмеженій зоні. Найчастіше, воротарям буде досить найлегших щитків, які закривають невелику поверхню ноги.


    Як правильно надягти і зафіксувати щитки?

    Є кілька способів того, як правильно одягнути і надійно закріпити футбольний щиток. Найчастіше, на щитках є спеціальні елементи для кріплення. В такому випадку, в першу чергу вам потрібно закріпити щиток на нозі, а вже потім надіти зверху компресійні шкарпетки або гетри. У разі, якщо це вид щитків з додатковим захистом кістки, спершу треба надягти спортивний носок, потім щитки, і вже зверху - гетри, і додаткові фіксатори - тейп-стрічки.

    Якщо ж у вас щитки без кріплень, ви можете просто надіти щитки під гетри, і закріпити їх тейп-стрічкою зверху. Більш зручним варіантом є придбання спеціальних фіксаторів для щитків, в які ви можете просто вкласти захисний елемент.

    Який догляд потрібен футбольним щиткам?

    Футбольні щитки НЕ вибагливі у догляді. Після інтенсивного тренування вам всього лише потрібно добре їх просушити і протерти забруднення, якщо такі є.